NOVUS fresh barvy – NOVUS Color ID

25. 4. 2018

Color ID Lucky greenTeorie barev namísto barevné prázdnoty - barevná psychologie působí i během práce.
Účinek různých barev na člověka je vědecky prokázán. Barvy vyvolávají pocity, které se dědí po generace. Proč modrá symbolizuje mír a vyváženost? A proč zelenou barvu propojujeme s přírodou?

Konečně, vnímání barev může být také vysvětleno fyziologicky: Červená je barva, kterou děti rozpoznají jako první. Preference této barvy se proto často snižuje přiblížení se ke školnímu věku. Červená je barva lásky, ale symbolizuje také hněv a nebezpečí. Původ tohoto vnímání leží doslova v krvi, která byla dříve viditelná pouze v nebezpečných situacích. Červená je proto také považována za agresivní barvu. Skutečnost, že mnozí dávají přednost modré, má také fyziologické důvody: vnímání barvy moře vyžaduje nejmenší množství práce pro oči

Všechno zelené - nebo spíše Lila?

Naše zkušenosti s prostředím ovlivňují také způsob, jakým vidíme svět: zelená je barva života a naděje. V souvislost se životem je inspirována přírodou a rostlinami. Fialová je barva mysli a duchovnosti,  modrá je barva duše a červená je barva těla. Purpurová dodává energii a inspiraci a v barevné terapii má čistící účinek. Jako barva stěn má fialová uklidňující účinek.

Dejte vale šedi všedního dne...

Barvy jsou důležité pro naši duševní pohodu. Šedé odstíny, které jsou typické pro kancelářský nábytek, snižují výkon. Již v roce 1947 vyvinul švýcarský profesor psychologie Max Lüscher, pravděpodobně nejznámější barevný test, který vysvětluje působení barev na člověka. Podle Lüschera znamená šedá barva lhostejnost a úzkost – tedy vlastnosti, které by neměly ovládat zaměstnance. Aby se zabránilo účinkům šedého kancelářského nábytku, není nutné budovat nové kanceláře. Mít na velké ploše  červenou zeď a několik hodin se na ni dívat  například podporuje nepokoje a nervozitu.

Situace na pracovišti se změní barevnými akcenty příslušenství, které lze vyměnit podle potřeby. Pokud jsou např. v bílo šedé kanceláři vyměněny sešívačky, děrovačky za zelené, mají barevné akcenty stejný pozitivní vliv na celou místnost.

Naše nová kolekce COLOR ID umí přinést do vaší kanceláře novou energii a nový čerstvý vzduch.

Přesvědčte se sami a vyzkoušejte.

COLOR ID Happy pinkCOLOR ID Easy blueCOLOR ID Funny orangeCOLOR ID Dreamy lilac